Ons weekend op Vlieland begon met een nachtje slapen in Friesland. De afstand vanaf ons huis naar de haven is een paar uur rijden. Neem je net als ons de vroege boot van Harlingen naar Vlieland dan is een overnachting wel zo fijn. Maar Friesland is ook een geweldige bestemming voor een break of mini-vakantie. Het grappige is dat het af en toe net voelt alsof je niet in Nederland bent. Een oase van rust komt je tegemoet zodra je de provincie binnen rijdt.
Een bijzondere route
Op onze route naar Friesland rijden we over de Afsluitdijk. Jesse zit met zijn neus tegen het raam geplakt en vertelt ondertussen wat hij geleerd heeft over deze plek op school. Hij weet te vertellen dat de Afsluitdijk Noord-Holland met Friesland verbindt en dat aan de ene kant het IJsselmeer ligt en aan de andere kant de Waddenzee. Hoe lang is de Afsluitdijk eigenlijk vraagt hij. We gaan even zoeken op het internet en komen te weten dat de hele dijk wel 32,5 kilometer lang is. In de zomer komen toeristen niet alleen naar de Afsluitdijk om te kijken naar deze lange dijk maar ook om naar het strand te gaan. De bekendste strandjes zijn het strand van Makkum, het Lutjestrand en Kornwerderzand. Ga je slapen in Friesland dan is dit zeker de leukste route om de provincie binnen te rijden!
Leuke weetjes over Friesland
De grootste steden in Friesland zijn Leeuwarden en Sneek. In Leeuwarden komen wij soms voor een opdracht en meestal combineren wij dit dan met een bezoek aan een bezienswaardigheid. Houd je van foto’s maken dan is de Sneeker Waterpoort een leuk historisch item om vast te leggen.
Friesland staat bekend om het Suikerbrood, maar in Friesland zeggen ze Fryske Sûkerbôle. Dit smaakt dan ook 10 x beter dan als wij het kopen in de supermarkt. Dus ga je slapen in Friesland dan hoort dit zeker bij je ontbijt.
Wist je dat Friesland 11 steden heeft? Dit zijn Sneek, IJst, Sloten, Stavoren, Hindeloopen, Workum, Bolsward, Harlingen, Franeker, Dokkum en Leeuwarden.
De leukste dorpen in Friesland zijn Joure en Grou. Deze idyllische en charmante dorpjes nemen je mee terug in de tijd. Van vissersdorpjes tot aan een historisch centrum. Maar ook smalle straatjes, gezellige cafés en bierbrouwerijen geven je echt het gevoel dat je Friesland op een andere manier leert kennen.
Wat te doen in Friesland
Hier kom je voor de natuur, de festivals, gezellige stadjes en leuke dorpjes maar ook zeker voor je rust en voor de cultuur. Veel liefhebbers van varen en zeilen komen hier elk jaar weer en hou je van watersport dan is dit the place to be! Een tijdje terug mochten we een dagje zeilen op het water. Supergaaf en ook echt een aanrader om te doen.
In de AguaZoo in Leeuwarden vind je een heleboel verschillende diersoorten. Van flamingo’s tot aan krokodillen en van rode panda’s tot aan ijsberen. Ga op ontdekking bij de pinguïns of neem een avonturenroute met het gezin. Speeltuinen, dieren en presentaties. Om te spelen, te ontdekken en te leren. Deze Zoo heeft sinds vorig jaar een nieuw tijgergebied. Welk dier is jouw favoriet?
En natuurlijk ken je Friesland ook van de Elfstedentocht. Die kun je in plaats van schaatsen ook met de fiets afleggen.
Stavoren is een prachtige stad waar vroeger de belangrijkste haven was. Met een pittoresk centrum, oude scheepswrakken en een charmante uitstraling hoort deze plaats zeker bij je bezoek als je gaat slapen in Friesland.
Friesland kent ook twee Nationale Parken, de Alde Feanen en het Drents-Friese Wold.
Naast een heleboel natuur heeft Friesland ook een aantal musea die de moeite waard zijn om te bezoeken. Bijvoorbeeld het Wrakkenmuseum of Keramiekmuseum Princessehof.
Waar slaap je in Friesland
Wil je slapen in Friesland dan zijn er een heleboel leuke plekjes waar je kunt overnachten. Bijvoorbeeld in de monumentale poldermolen of in een vakantiehuisje op je eigen eiland. Je kunt zelfs overnachten op een voormalige hooizolder, een boomhut of zelfs een watertoren. Wij kozen voor een verblijf op de mini-camping De Salix. Dit is een B&B met luxe kamers en ontbijt. Of je nu samen romantisch een nachtje weggaat of met je gezin, dit is echt één van de leukste verblijven in Friesland!
Wil je net als ons het slapen in Friesland combineren met een weekend naar Vlieland lees dan mijn eerdere blogs.
Liefs,