In Nederland zijn er een heleboel leuke pretparken. Maar de meeste van deze parken zijn eigenlijk alleen geschikt voor kleine kinderen. Ons gezin bestaat uit twee jongens van 20 en 12 jaar oud en een meisje van 4 jaar oud. Dat is best lastig als je op zoek bent naar een pretpark waarbij alle kinderen het naar hun zin hebben. Maar er zijn ook pretparken voor tieners en volwassenen. Natuurlijk kunnen kleine kinderen ook mee, maar de nadruk ligt meer op oudere kinderen. Vandaag neem ik je mee naar de leukste pretparken voor deze leeftijd.
De leukste pretparken in Nederland
Onze kids zijn gek op pretparken. Dat komt ook omdat we in Nederland best aardig wat pretparken hebben. De jongste vindt eigenlijk alles nog leuk, de middelste gaat ook wel mee naar alle pretparken maar de oudste haakt vaak al af. Slagharen is eigenlijk alleen leuk voor kleintjes en heeft maar 1 spannende achtbaan die interessant is voor tieners. Duinrell heeft al iets meer achtbanen maar ook hier vinden onze tieners niet zo veel meer aan.
Met ons abonnement op de Efteling hadden we mazzel dat we heel vaak maar een paar uurtjes even wat achtbanen konden pakken. De oudste is afgelopen jaar maar één keer mee geweest en toen heb ik gewoon een kaartje met korting voor hem gekocht.
Walibi – Holland
Onze oudste zoon had vorige zomer een abonnement op Walibi Flevoland. Dat is één van de leukste pretparken voor tieners. Met de trein is het pretpark goed te bereiken maar met de auto ben je net even wat sneller. Er zijn 7 achtbanen en 3 waterattracties wat perfect is voor een dagje fun. De Goliath, Lost Gravity en de Condor zijn favoriet bij onze jongens. Leuk weetje, Goliath is 46,8 meter hoog en haalt een snelheid van 106 kilometer per uur.
De Efteling
Ook de Efteling voldoet aan de eisen voor wat grotere kinderen want er zijn maar liefst 9 attracties voor mensen met lef. Het hoogtepunt van deze attracties is toch wel De Baron met een vrije val van 37,5 meter en een snelheid van 75 kilometer per uur. Mijn favoriete achtbaan in de Efteling is De Vliegende Hollander terwijl onze tiener van 12 toch het liefst voor de Python kiest. In Nederland is dit toch echt de nummer 2 op de lijst van pretparken voor tieners.
Toverland
Hoewel de naam van dit park niet echt uitnodigend klinkt voor een tiener is dit pretpark toch een aanrader. Toverland heeft 6 verschillende werelden en 5 achtbanen en een wildwaterbaan. Dit jaar zal het pretpark nog een paar nieuwe attracties openen.
Walibi – België
Kenners zeggen dat Walibi Holland net even wat leuker is omdat hier wat meer spannende attracties zijn. Maar in België kunnen ze er ook wat van. De Kondaa, Cobra en de Buzzsaw zijn hier erg populair onder de oudere jongeren. Ben je op zoek naar toffe pretparken voor tieners dan is dit zeker de moeite waard om een keer naar toe te gaan.
Europa-Park – Duitsland
Op nummer 1 staat Europa-Park in Duitsland. Vorige zomer hadden we geen vakantie geboekt en deden we het net even anders. Met ons hele gezin gingen we 3 dagen naar Europa-Park. Dit is echt één van de leukste pretparken voor tieners. Dit park heeft 13 achtbanen,
18 themagebieden en spannende waterattracties. Dit pretpark
is leuk voor jong en oud maar door het grote oppervlakte en vele spannende attracties ideaal voor tieners. De Silver Star is de grootste en hoogste achtbaan van Europa-Park. De topsnelheid is 127 kilometer per uur.
Omdat Europa-Park op 7 uur rijden ligt en je aan één dag niet genoeg hebt kun je het beste overnachten in de buurt van het pretpark.
Tip: combineer je bezoek aan Europa-Park met een dagje Rulanctica. Dit spectaculaire waterpark is een aanrader voor tieners!
Tripsdrill – Duitsland
Nog een aanrader in het rijtje van pretparken voor tieners is Tripsdrill. Dit pretpark is het oudste pretpark in Duitsland en heeft 4 achtbanen en 3 waterattracties. De tofste achtbaan hier is de Karacho met diverse loopings. In 2020 heeft het park 2 nieuwe achtbanen geopend.
Disneyland – Frankrijk
Eigenlijk is Disneyland leuk voor jong en oud maar tieners kunnen zich hier best vermaken. Disneyland Parijs heeft 5 achtbanen verspreid over de verschillende themagebieden. De leukste achtbanen zijn de Big Thunder Mountain en de HyperSpace Mountain. De spannendste attracties is toch wel The Twilighty Zone Tower of Terror in Walt Disney Studios Park.
Meer leuke pretparken in Europa? Dit vind je hier.
Welke pretpark is jouw favoriet?
Liefs,




